írta: maracanazo

Alapítva: 1928. május 1.

Stadion: Estadio Ateniense, San Carlos (Maldonado), 6000 férőhely

A klub színei: kék-fehér-piros

A klub 2001-ig az OFI (Organización del Fútbol del Interior), vagyis a Montevideón kívüli amatőr csapatokat tömörítő szövetséghez tartozott, és csak 2002-től tagja a profik mezőnyének. 2009-ben játszotta első élvonalbeli mérkőzését, amelyet 5-1-re elveszített a Defensor Sporting vendégeként. 12 szezont töltött a másodosztályban, kettőt pedig (a mostanit is beleszámítva) az élvonalban. A hazai mérkőzéseit általában az Estadio Domingo Burgueño Miguel nevű, 23 ezer fő befogadására alkalmas stadionban, Maldonadóban játssza.

Club Atlético Boston River

Alapítva: 1939. február 20.

Stadion: nincs

A klub színei: zöld, piros

A jelenleg a másodosztályban szereplő klub 1954-ben kérte a felvételét a szövetségbe, ahonnan 1981-ben lépett ki. 18 év szünet után lett ismét az AUF tagja és aktív szereplője a harmadosztálynak, amelyet 2006-ban megnyert, azóta pedig a Segunda División egyik meghatározó együttese. Az élvonalban még nem járt. A klub a Boston nevű szabóság és a Buenos Aires-i River Plate után kapta a nevét (a klub első elnöke argentin és egyben a Milliomosok fanatikus szurkolója volt).

bvista.jpgClub Atlético Bella Vista

Alapítva: 1920. október 4.

Stadion: Parque José Nasazzi, Montevideo, 5002 férőhely

A klub színei: sárga-fehér-kék

A klub a Vatikán után kapta a sárga-fehér színeket, valamint a becenevét (Los papales). 1921. április 17-én játszotta első hivatalos mérkőzését a montevideói Racing ellen (3-1). Egy évvel később, 1922 márciusában került a csapathoz az uruguayi válogatott legnagyobb hatású kapitánya, José Nasazzi, a Celeste kétszeres olimpiai, egyszeres világbajnok hátvédje, akivel a Bella Vista 1922-ben mutatkozott be az élvonalban (a futballista 1933-ban távozott a Nacionalhoz).

A Bella Vista összesen 52 szezont töltött az uruguayi Primera Divisiónban, amelyet eddigi története során egyszer, 1990-ben nyert meg Manuel Keosseian vezetésével. A másodosztályt ötször, 1949-ben, 1968-ban, 1976-ban, 1997-ben és 2005-ben nyerte meg. A Libertadores Kupában hatszor szerepelt; 1999-ben egészen a sorozat negyeddöntőjéig jutott (ott végül a kolumbiai Deportivo Cali állította meg).

A csapat 2013-ban esett ki az élvonalból, ám azt követően, anyagi problémák miatt, a 2013/2014-es és a 2014/2015-ös szezonban is visszalépett a másodosztályú szerepléstől. Jelenleg inaktív.

Canadian Soccer Club

Alapítva: 2011. február 14.

A klub színei: piros-fehér

Az uruguayi profi futball legfiatalabb tagja, amelyet Kanadába kivándorolt uruguayiak alapítottak. A csapat 2011. március 8-án játszotta első (barátságos) mérkőzését az Institución Atlética Potencia ellen: a 2-0-ás győzelmének a Parque ANCAP adott otthont.

Első idényét (2011/2012) az uruguayi harmadosztályban, a Segunda División Amateur nevű ligában kezdte, és 63 ponttal a második helyen zárt. A feljutásról döntő mérkőzést 2-1-re elveszítette a Torque ellen, viszont a következő szezonban már senki nem tudta elütni attól, hogy a profik közé, azaz a másodosztályba jusson.

A Canadian 2013. október 12-én mutatkozott a Segunda División csapatai között az Obdulio Varela nevét viselő stadionban, és 1-1-es döntetlent ért el a San Carlos-i Atenas ellen. Az első győzelmét az ötödik fordulóban szerezte a Progreso vendégeként (3-2). Jelenleg is a másodosztály tagja.