2015. máj 25.

Megszerezte első bajnoki gólját az uruguayi csodagyerek

írta: maracanazo

Még az itteniek számára sem egyszerű kiejteni a nevét, úgyhogy gyakoroljátok ti is, mert könnyen lehet, hogy néhány év múlva Nicolás Schiappacasse lesz a leghíresebb uruguayi focista.

Ott voltam a lelátón, amikor a River Plate legújabb tehetsége első felnőtt bajnokiján lépett pályára április 19-én a Juventud ellen, és az első góljának is egészen közelről tapsolhattam: a mindössze 16 éves csatár jegyezte az El Tanque Sisley elleni szombati bajnokin (4-0) a harmadik gólt.

Az 1999. január 22-én született Schiappacasse játékjogát már tavaly megvette az Atlético Madrid, tehát még azelőtt, hogy egyáltalán bekerült volna Guillermo Almada keretébe. A támadó az uruguayi U17-es válogatottban 16 meccsen lépett pályára és 12 gólt szerzett; a River Plate-nél összesen 83 percnyi játék után volt eredményes.