2010. feb 13.

Libertadores-kupa, 2010

írta: maracanazo

Az idei Libertadores-kupában három uruguayi csapat képviselteti magát: a 2008/2009-es Primera División győztese, a Nacional, valamint a Libertadores-kupa indulásról döntő minitorna, a Liguilla Pre-Libertadores de América első két helyezettje, a Cerro és a Racing

A csoportkörbe jutáshoz a Racingnak előselejtezőt kellett vívnia a kolumbiai Junior Barranquilla csapatával - a zöld-fehérek sikerrel vették az akadályt, hiszen a január 28-án rendezett idegenbeli 2-2 után hazai pályán 2-0-ra nyertek Juan José Verzeri tanítványai.

A Racingot mindjárt az 1. számú csoportba sorsolták a kolumbiai Independiente Medellín, a paraguayi Cerro Porteño, valamint a brazil Corinthians társaságába. Nem lesz egyszerű a továbbjutás, főleg úgy, hogy idén a nyolc csoportelső mellett csak a legjobb  hat csoportmásodik megy a következő körbe. (Tavaly kizárták a küzdelmekből a mexikói Guadalajarát és a San Luist a H1N1-fertőzés veszélye miatt, így ez a két csapat idén automatikusan a legjobb 16 közé került.)

Április 22.   Cerro Porteño - Racing

A Cerro az 5. csoportba került. Ellenfelei a brazil Internacional, valamint két ecuadori alakulat, az Emelec és a Deportivo Quito lesznek. Itt bármi megtörténhet: az Internacional a tavalyi brazil pontvadászat második helyén végzett, az Emelec harmadik, a Deportivo Quito pedig első lett Ecaudorban. Mindenesetre jól kezdett a Cerro, hiszen február 9-én 2-0-ra verte hazai pályán a Quitót.

Április 22.   Cerro - Emelec

A Nacional a 6. számú csoportba került. Ellenfelei az argentín Banfield, az ecuadori Deportivo Cuenca és a mexikói Morelia. A Banfield története során először szerezte meg hazája bajnoki címét, az ecuadoriak másodikok, a mexikóiak pedig harmadikok lettek saját pontvadászatukban. Már itt is túl vagyunk az első fordulón: a Nacional 3-2-re verte hazai pályán az ecuadori alakulatot.

Február 11.    Nacional - Deportivo Cuenca   3-2

Gólszerző: Vicuña (24.), Reguiero (46.), Reguiero (64.), Escalada (67.), Morales (82., tizenegyesből).