2010. ápr 02.

Cerro: Vereség Porto Alegrében

írta: maracanazo

Elszenvedte első vereségét a Libertadores-kupa 5. csoportjában szereplő Club Atlético Cerro: Pablo Repetto együttese 2-0-ra kapott ki a Porto Alegre-i Internacional otthonában.

A Beira Río stadion 40 ezer brazil és 500 montevideói szurkolója előtt az Égszínkék-fehérek az alábbi összeállításban léptek pályára (zárójelben a cserejátékosok):

Frascarelli - Asconeguy, Melo, Ibáñez, Leites - Caballero, Pellejero, Suárez (82. Trujillo), Dadomo (80. Lombardi) - Mello, Mora (63. Suffo).

Az első félidőben még jól tartotta magát az uruguayi alakulat, aztán a második játékrészben szűk negyedóra alatt két gólt szereztek a hazaiak - így lett 2-0, aminek következtében a két csapat helyet cserélt a táblázaton. Az Égszínkék-fehérek jelenleg másodikok a tabellán, és április 13-án a szintén 7 pontos, de rosszabb gólkülönbsége miatt harmadik Deportivo Quitóhoz látogatnak. Nem lesz egyszerű mérkőzés, de egy győzelemmel már Ecuadorban meglehet a továbbjutás.

Internacional         2 - 0         Cerro

Gólszerző: Ibáñez (58.), Alecsandro (72.)